Min sida

Logga in

BOSS Rice 3D Chinos Green
BOSS Rice 3D Chinos Green
BOSS Rice 3D Chinos Green
BOSS Rice 3D Chinos Green
BOSS Rice 3D Chinos Green
BOSS Rice 3D Chinos Green
BOSS Rice 3D Chinos Green
SHOP THE LOOK
BOSS Rice 3D Chinos Green i gruppen Kläder / Byxor / Chinos hos Care of Carl (13687911r)

Rice 3D Chinos Green

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om BOSS
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Chinos från BOSS.
• Tillverkade i en stretchig bomullskvalité.
• Slim fit, smal passform.
• Låg midja.
• 38 cm i fotvidd i strl 50, avsmalnat ben.
• Gylf med dragkedja.
• Två framfickor samt två bakfickor.
• Metallpatch med logotyp vid höger bakficka.
• Modellen på bilden är 183 cm lång och bär storlek 46.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
13687911r
Produktens mått

Mått i cm464850525456
Midja818487909398
Innerben82,58383,58484,585
Lårvidd585960616264
Knävidd424344454649
Fotvidd363738394040
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Som grundstenen bland Hugo Boss kollektioner utgörs BOSS av moderna och sofistikerade plagg för mannen som vill utstråla en känsla av tidlös och klassisk stil. Här finner du allt som en man i karriären kan behöva, oavsett om det är en klassisk kostym för jobbet, en smoking för galamiddagen eller en mer avslappnad klädsel för fritiden

97% Bomull, 3% Elastan
30 graders maskintvätt i halv maskin.
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Svalt strykjärn.
Går att kemtvätta.
Färg: Grön
Passform: Smal
Tillverkningsland: Rumänien
Lev. art nr: 50325936
Lev. färg nr: 302
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.