avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kundrådgivning
Information

Kostymer > Tiger of Sweden > Norden Suit Black

Tiger of Sweden Norden Suit Black i gruppen Kostymer hos Care of Carl (SA000081)
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden Norden Suit Black
Tiger of Sweden

Tiger of Sweden Norden Suit Black

4698:-
Från 379:-/mån
Artikelnummer:
SA000081

Lagerstatus:
9980 st
space
Kostymkavaj:

space
Kostymbyxa:

space
Antal:

Leveranstid:
Vill du beställa till semesterstället? Läs mer här »

Fri frakt & fri retur

• Tvåknäppt ullkostym från Tiger of Sweden.
• Normal passform.

• Helfodrad kavaj, vilket ger ett följsamt plagg med en genomarbetad insida.

• Två framfickor med lock samt en bröstficka. 

• Tre passpoalerade innerfickor samt en penn-ficka. 

• Ullbyxor med dragkedjegylf samt pressveck.

• Två framfickor samt tre passpoalerade bakfickor.
• 40 cm i fotvidd strl 50, rak modell.


Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm4648505254
Ärmlängd4646474748
Bröstvidd100104106108112
Midjevidd9398102106110
Plagglängd7375757778
Axelmått4344454647
Midja8287909499
Innerben8081828384
Lårvidd6264666970
Knävidd4344454748
Fotvidd3939404040

Hur mäter vi? Läs mer.
Tillbehör:
Tiger of Sweden Norden Blazer Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black

Care of Carl matchar med: