JULEN
avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kampanjer
kundrådgivning
Information

Kostymer > Tiger of Sweden > Jil 3 Flannel Suit Brown

Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown i gruppen Kostymer hos Care of Carl (SA000176)
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
Tiger of Sweden

Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown

4998:-
Från 402:-/mån
Artikelnummer:
SA000176

Lagerstatus:
-1 st
space
Kostymkavaj:

space
Kostymbyxa:

space
Antal:

• Tvåknäppt flanellkostym från Tiger of Sweden.
• Smal passform.
• Tillverkad i en stretchig samt ruggad ullväv.
• Helfodrad kavaj, vilket ger ett följsamt plagg med en genomarbetad insida.
• Melerad.
• Två framfickor med lock, en bröstficka samt tre passpoalerade innerfickor.
• Smala slag med detaljerande knapphål.
• Byxor med 36 cm i fotvidd i strl 48, extra avsmalnat ben.
• Två framfickor, två passpoalerade bakfickor samt en myntficka bak.
• Gylf med dragkedja samt knapp.
• Knäfodrad - finare väv vid lårets insida för ökad komfort.
• Pressveck.

  • Kostymkavaj: 1 st. Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Blazer Brown 46 (Artnr. 13163411), eller
         1 st. Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Blazer Brown 48 (Artnr. 13163412), eller
         1 st. Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Blazer Brown 50 (Artnr. 13163413), eller
         1 st. Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Blazer Brown 52 (Artnr. 13163414), eller
         1 st. Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Blazer Brown 54 (Artnr. 13163415)
  • Kostymbyxa: 1 st. Tiger of Sweden Herris Flannel Trousers Brown 46 (Artnr. 13163511), eller
         1 st. Tiger of Sweden Herris Flannel Trousers Brown 48 (Artnr. 13163512), eller
         1 st. Tiger of Sweden Herris Flannel Trousers Brown 50 (Artnr. 13163513), eller
         1 st. Tiger of Sweden Herris Flannel Trousers Brown 52 (Artnr. 13163514), eller
         1 st. Tiger of Sweden Herris Flannel Trousers Brown 54 (Artnr. 13163515)

  • Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

    Mått i cm4648505254
    Ärmlängd46464747,548
    Bröstvidd98100104108110
    Midjevidd899092100103
    Plagglängd7173747475,5
    Axelmått4445464748
    Midja8488909298
    Innerben7779818182
    Lårvidd5860646667
    Knävidd4142444546
    Fotvidd3636363636

    Hur mäter vi? Läs mer.
    Finns i dessa färger:
    Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Brown
    Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Suit Green

    Tillbehör:
    Tiger of Sweden Jil 3 Flannel Blazer Brown
    Tiger of Sweden Herris Flannel Trousers Brown