Logga in

Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown i gruppen Accessoarer / Bälten / Släta bälten hos Care of Carl (13492011r)

Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown

Kampanj
Antal
Kampanjstart
Kampanjstopp
Storlek: 
Antal: 

Tillbehör

  • Om produkten
  • Om Tiger of Sweden
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Läderbälte från Tiger of Sweden.
• Tillverkat i Italien.
• 3,5 cm brett.
• Metallspänne.

Är du osäker på vad för bälte du ska köpa? Läs vår guide till hur du väljer rätt bälte för din klädsel.
Produktens artikelnummer
13492011r
Plaggets mått

Storlekstabell

Mått i cm859095105
Längd innersta hål879297107
Längd yttersta hål97102107117
Totallängd (rem)102107112122
Höjd3,53,53,53,5
Längd spänne5,55,55,55,5
Höjd spänne4444
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Det internationella varumärket Tiger of Sweden börjar sin historia 1903 i den svenska staden Uddevalla med skräddarna Markus Schwarmann och Hjalmar Nordström som tillsammans startar en egen tillverkning av kostymer. Från början tillverkade man enbart skräddade herrkostymer, men 1993 så genomgick varumärket stora förändringar och utvecklade mottot ”a different cut”. Plaggen fick en ny design och man gjorde kostymen till ett attraktivt plagg. Från att ha burits av banktjänstemän så var det nu istället de mest populära musikerna som bar deras kläder. En ny era och framgångssaga var född.

100% Läder
Färg: Brun
Tillverkningsland: Italien
Lev. art nr: U49055035
Lev. färg nr: 10M
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.