Logga in

Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Brown
SE PLAGGEN
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Brown i gruppen Accessoarer / Bälten / Släta bälten hos Care of Carl (13491811r)

Helmi Leather 3,5 cm Belt Brown

Läderbälte från Tiger of Sweden. Tillverkat i Italien av läder, i ett klassiskt utförande och utrustat med ett blankpolerat metallspänne.

Kampanj
Antal
0
Kampanjstart
Kampanjstopp
Fri frakt & fri retur
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Tiger of Sweden
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• 3,5 cm brett.
• Metallspänne.

Är du osäker på vad för bälte du ska köpa? Läs vår guide till hur du väljer rätt bälte för din klädsel.
Produktens artikelnummer
13491811r
Produktens mått

Mått i cm859095105
Längd innersta hål879297107
Längd yttersta hål97102107117
Totallängd (rem)102107112122
Höjd3,53,53,53,5
Längd spänne5,55,55,55,5
Höjd spänne4444
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Det Stockholmsbaserade varumärket Tiger of Sweden grundades 1903 med syftet att klä män och kvinnor i plagg som uppmuntrar till självförtroende och personlig stil. Varumärket har sedan starten präglats av en stolt skräddartradition och ett noggrant hantverk med fokus på snitt, form och material. Varumärkets kärnvärden är centrerade kring kultur, kreativitet och hantverk, liksom av en strävan efter konstant utveckling av såväl design och kvalitet som intellektuella värden.

100% Läder
Färg: Brun
Tillverkningsland: Italien
Lev. art nr: U49055040Z
Lev. färg nr: 10N
Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Sweden »