Logga in

Tiger of Sweden Blommer Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Blommer Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Blommer Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Blommer Leather 3,5 cm Belt Brown
Tiger of Sweden Blommer Leather 3,5 cm Belt Brown i gruppen Accessoarer / Bälten / Släta bälten hos Care of Carl (13738811r)

Blommer Leather 3,5 cm Belt Brown

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Tiger of Sweden
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Läderbälte från Tiger of Sweden.
• Tillverkat i Italien.
• 3,5 cm brett.
• Logotyp stansad i lädret.
• Metallspänne.

Är du osäker på vad för bälte du ska köpa? Läs vår guide till hur du väljer rätt bälte för din klädsel.

Produktens artikelnummer
13738811r
Plaggets mått

Storlekstabell

Mått i cm859095105
Längd innersta hål859095105
Längd yttersta hål95100105115
Totallängd (rem)100105115120
Höjd3,53,53,53,5
Längd spänne4,54,54,54,5
Höjd spänne4444

Hur mäter vi? Läs mer.

Det internationella varumärket Tiger of Sweden börjar sin historia 1903 i den svenska staden Uddevalla med skräddarna Markus Schwarmann och Hjalmar Nordström som tillsammans startar en egen tillverkning av kostymer. Från början tillverkade man enbart skräddade herrkostymer, men 1993 så genomgick varumärket stora förändringar och utvecklade mottot ”a different cut”. Plaggen fick en ny design och man gjorde kostymen till ett attraktivt plagg. Från att ha burits av banktjänstemän så var det nu istället de mest populära musikerna som bar deras kläder. En ny era och framgångssaga var född.

100% Läder
Färg: Brun
Tillverkningsland: Italien
Lev. art nr: U49055034
Lev. färg nr: 10N
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.