Logga in

Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey
SE PLAGGEN
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey i gruppen Kläder / Byxor / Uddabyxor hos Care of Carl (16425011r)

Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Grey

Plisserade byxor från Tiger of Sweden. Tillverkade i en texturerad bomullskvalitet i den typiska minimalistiska stil och höga kvalitet som varumärket representerar.

Kampanj
Antal
0
Kampanjstart
Kampanjstopp
Fri frakt & fri retur
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Tiger of Sweden
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Tillverkad i en stretchig samt texturerad bomullskvalitet.
• Gylf med dragkedja samt hake.
• Midjans vidd går att reglera med spänne på båda sidor.
• Två framfickor samt två bakfickor.
• Uppviket är 3,5 cm och fäst med stygn.

Passform
• Normalhög midja.
• Avsmalnande passform.
• Smalt benslut, fotvidd 35 cm i storlek 48.

• Normal i storleken, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.

• Modellen på bilden är 188 cm, väger 78 kg och bär storlek 48.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
16425011r
Produktens mått

Mått i cm4648505254
Midja7882849094
Innerben8485858588
Lårvidd5860616666
Knävidd4141424647
Fotvidd3434343535
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Det Stockholmsbaserade varumärket Tiger of Sweden grundades 1903 med syftet att klä män och kvinnor i plagg som uppmuntrar till självförtroende och personlig stil. Varumärket har sedan starten präglats av en stolt skräddartradition och ett noggrant hantverk med fokus på snitt, form och material. Varumärkets kärnvärden är centrerade kring kultur, kreativitet och hantverk, liksom av en strävan efter konstant utveckling av såväl design och kvalitet som intellektuella värden.

100% Bomull
Får ej vattentvättas
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Varmt strykjärn.
Kemtvättas, tål ej starkare kemtvättsvätska än perkloretylen.
Färg: Grå
Passform: Smal
Lev. art nr: T67550001
Lev. färg nr: 03P
Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Sweden »