Logga in

Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy
Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy
Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy
Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy
Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy
Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy
Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy
SE PLAGGEN
Tiger of Sweden Tordon Structured Travel Trousers Navy i gruppen Kläder / Byxor / Kostymbyxor hos Care of Carl (16427511r)

Tordon Structured Travel Trousers Navy

Kostymbyxor i en avsmalnande passform från Tiger of Sweden. Tillverkade i en mjuk blandning av ull och syntetiska fiber som tillsammans ger byxan ett lätt skrynkelmotstånd, perfekta för resenären.

Kampanj
Antal
0
Kampanjstart
Kampanjstopp
Fri frakt & fri retur
Storlek: 
Antal: 

Tillbehör

  • Om produkten
  • Om Tiger of Sweden
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Stängs med dragkedjegylf samt hakor.
• Två snedställda framfickor.
• Två passpoalerade bakfickor med knapp.

Passform
• Normal i storleken, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.

• Modellen på bilden är 188 cm, väger 78 kg och bär storlek 48.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
16427511r
Produktens mått

Mått i cm4648505254
Midja8286889298
Innerben7779818181
Lårvidd5860646668
Knävidd4142444546
Fotvidd3535363636
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Det Stockholmsbaserade varumärket Tiger of Sweden grundades 1903 med syftet att klä män och kvinnor i plagg som uppmuntrar till självförtroende och personlig stil. Varumärket har sedan starten präglats av en stolt skräddartradition och ett noggrant hantverk med fokus på snitt, form och material. Varumärkets kärnvärden är centrerade kring kultur, kreativitet och hantverk, liksom av en strävan efter konstant utveckling av såväl design och kvalitet som intellektuella värden.

44% Ull, 54% Polyester, 2% Elastan, Innehåller icke-textila delar av animaliskt ursprung.
Får ej vattentvättas
Endast kemtvätt.
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Svalt strykjärn.
Kemtvättas, tål ej starkare kemtvättsvätska än perkloretylen.
Färg: Blå
Passform: Avsmalnande
Lev. art nr: T67704002
Lev. färg nr: 284
Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Sweden »