Logga in

Polo Ralph Lauren Tab Front Web Belt Navy Stripe
Polo Ralph Lauren Tab Front Web Belt Navy Stripe
Polo Ralph Lauren Tab Front Web Belt Navy Stripe
Polo Ralph Lauren Tab Front Web Belt Navy Stripe
Polo Ralph Lauren Tab Front Web Belt Navy Stripe
SE PLAGGEN
Polo Ralph Lauren Tab Front Web Belt Navy Stripe i gruppen Accessoarer / Bälten / Släta bälten hos Care of Carl (15687911r)

Tab Front Web Belt Navy Stripe

Bälte från Polo Ralph Lauren som enkelt livar upp en outfit. Tillverkat i en grov, randig väv med läderdetaljer och ett klassiskt mässingsspänne.

Kampanj
Antal
0
Kampanjstart
Kampanjstopp
Fri frakt & fri retur
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Polo Ralph Lauren
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Tillverkat i polyester och koläder.
• 3,3 cm brett.

Är du osäker på vad för bälte du ska köpa? Läs vår guide till hur du väljer rätt bälte för din klädsel.
Produktens artikelnummer
15687911r
Produktens mått

Mått i cm32tum/80cm34tum/85cm36tum/90cm38tum/95cm
Längd innersta hål80859095
Längd yttersta hål9095100105
Totallängd (rem)95100105110
Höjd3,33,33,33,3
Längd spänne2,52,52,52,5
Höjd spänne3,53,53,53,5
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Vad som 1967 började som en egen slipskollektion har under åren som gått kommit att utvecklas till en hel livsstil signerad Ralph Lauren. Kollektionen Polo Ralph Lauren är grundstenen i Ralph Laurens-kollektioner. Här kombineras en tidlös och avslappnad estetik från den amerikanska östkusten med en mer klassisk engelsk stil.

Som en definition av en preppy livsstil har Polo Ralph Lauren med sin ikoniska logga, i form av en hästpolospelare, blivit känt världen över som en symbol för tradition och autenticitet. Klassiska plagg så som den vita oxfordskjortan och grovstickade tröjor blandas med ett mer avslappnat och samtida stiluttryck.

100% Polyester
Detaljer: 100% Läder
Färg: Blå
Tillverkningsland: Kina
Lev. art nr: 405729362
Lev. färg nr: 001
Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Sweden »