avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kundrådgivning
Information

Kostymer > Oscar Jacobson > Floyd Suit Navy

Oscar Jacobson Floyd Suit Navy i gruppen Kostymer hos Care of Carl (SA000007)
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson

Oscar Jacobson Floyd Suit Navy

4598:-
Från 372:-/mån
Artikelnummer:
SA000007

Lagerstatus:
-19 st
space
Kostymkavaj:

space
Kostymbyxa:

space
Antal:

Leveranstid:
Vill du beställa till semesterstället? Läs mer här »

Fri frakt & fri retur

• Tvåknäppt kostym från Oscar Jacobson.

• F-serien, kostymer med modellnamn som börjar på F har normal passform.

• Halvkonstruerad (axelvaddar samt mellanlägg vid front men ej vid rygg).

• Helfodrad kavaj, vilket ger ett följsamt plagg med en genomarbetad insida. 

• Tre framfickor, varav en bröstficka, samt fyra innerfickor.

• Byxor med två sneda fickor på framsida samt två bakfickor med knapp. 

• Pressveck. 
• Modellen på bilden är 186 cm lång och bär storlek 48.

  • Kostymkavaj: 1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 46 (Artnr. 10108611), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 48 (Artnr. 10108612), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 50 (Artnr. 10108613), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 52 (Artnr. 10108614), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 148 (Artnr. 11958311), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 150 (Artnr. 11958312), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 152 (Artnr. 11958313), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 154 (Artnr. 11958314)
  • Kostymbyxa: 1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 148 (Artnr. 11958411), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 150 (Artnr. 11958412), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 152 (Artnr. 11958413), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 154 (Artnr. 11958414), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 46 (Artnr. 10108911), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 48 (Artnr. 10108912), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 50 (Artnr. 10108913), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 52 (Artnr. 10108914)

  • Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

    Mått i cm46485052
    Ärmlängd44454647
    Bröstvidd102106110114
    Midjevidd9296100110
    Plagglängd72737475
    Axelmått44454647
    Midja82869094
    Innerben818283,585
    Lårvidd59606163
    Knävidd44454546
    Fotvidd3636,53840

    Hur mäter vi? Läs mer.
    Finns i dessa färger:
    Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
    Oscar Jacobson Floyd Suit Navy

    Tillbehör:
    Oscar Jacobson Suit Cover Brown
    Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy
    Oscar Jacobson Dave Trousers Navy

    Care of Carl matchar med: