avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kundrådgivning
Information

Kostymer > Oscar Jacobson > Floyd Suit Navy

Oscar Jacobson Floyd Suit Navy i gruppen Kostymer hos Care of Carl (SA000007)
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson Floyd Suit Navy
Oscar Jacobson

Oscar Jacobson Floyd Suit Navy

4598:-
Från 372:-/mån
Artikelnummer:
SA000007

Lagerstatus:
-14 st
space
Kostymkavaj:

space
Kostymbyxa:

space
Antal:

Leveranstid:
Fri frakt & fri retur

• Tvåknäppt kostym från Oscar Jacobson.

• F-serien, kostymer med modellnamn som börjar på F har normal passform.

• Halvkonstruerad (axelvaddar samt mellanlägg vid front men ej vid rygg).

• Helfodrad kavaj, vilket ger ett följsamt plagg med en genomarbetad insida. 

• Tre framfickor, varav en bröstficka, samt fyra innerfickor.

• Byxor med två sneda fickor på framsida samt två bakfickor med knapp. 

• Pressveck. 


Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

 

Mått i cm46485052
Ärmlängd44454647
Bröstvidd102106110114
Midjevidd9296100104
Plagglängd72737475
Axelmått44454647
Midja82869094
Innerben818283,585
Lårvidd59606163
Knävidd44454546
Fotvidd3636,53840

 

Hur mäter vi? Läs mer.

  • Kostymkavaj: 1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 46 (Artnr. 10108611), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 48 (Artnr. 10108612), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 50 (Artnr. 10108613), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy 52 (Artnr. 10108614), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 148 (Artnr. 11958311), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 150 (Artnr. 11958312), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 152 (Artnr. 11958313), eller
         1 st. Oscar Jacobson Floyd Kostymkavaj Navy 154 (Artnr. 11958314)
  • Kostymbyxa: 1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 148 (Artnr. 11958411), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 150 (Artnr. 11958412), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 152 (Artnr. 11958413), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Kostymbyxa Navy 154 (Artnr. 11958414), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 46 (Artnr. 10108911), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 48 (Artnr. 10108912), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 50 (Artnr. 10108913), eller
         1 st. Oscar Jacobson Dave Trousers Navy 52 (Artnr. 10108914)

  • Finns i dessa färger:
    Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
    Oscar Jacobson Floyd Suit Navy

    Tillbehör:
    Oscar Jacobson Suit Cover Brown
    Oscar Jacobson Floyd Jacket Navy
    Oscar Jacobson Dave Trousers Navy

    Care of Carl matchar med: