Logga in

J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black
J.Lindeberg Paulie Dressed Wool Black i gruppen Kläder / Byxor / Kostymbyxor hos Care of Carl (10697911r)

Paulie Dressed Wool Black

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om J.Lindeberg
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Kostymbyxor från J.Lindeberg.
• Slim fit, smal passform.
• Stängs med dragkedja, knapp samt en hake.
• Två framfickor samt två bakfickor som stängs med knapp.
• Tillhörande kostymkavaj är Hopper.
• Knäfodrad - finare väv vid lårets insida för ökad komfort.
• 36 cm i fotvidd, avsmalnat ben.
• Pressveck.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
10697911r
Plaggets mått

Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm46485052
Midja81848791
Innerben83,584,48686
Lårvidd68606262
Knävidd43444546
Fotvidd34353637
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Ända sedan J.Lindeberg grundades 1996 har man framgångsrikt kombinerat mode och sportkläder på ett rebelliskt sätt. Som tidigare marknadschef på jeansvarumärket Diesel ville Johan Lindeberg göra något nytt och få möjlighet att uttrycka sina egna kreativa visioner. Svaret blev J.Lindeberg.

Färg: Svart
Tillverkningsland: Kroatien
Lev. art nr: STMT112553000
Lev. färg nr: 9999
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.