avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kampanjer
kundrådgivning
Information

Byxor > Flanellbyxor > Incotex > Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown

Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown i gruppen Byxor / Flanellbyxor hos Care of Carl (13045211r)
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown
Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown

Incotex

Incotex Super 100´s Light Flannel Trousers Dark Brown

Artikelnummer:
13045211r


Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.

• Flanellbyxor från Incotex.
• Incotex är en av världens främsta byxtillverkare.
• Tillverkade i Super 100's ull, en extra tunn och fin ullkvalitet.

• Slim fit, 38 cm i fotvidd, med avsmalnat ben.

• Gylf med metalldragkedja, hake samt knapp.
• Byxorna levereras i rålängd, avsedda att läggas upp hos skräddare.

• Perfekt balanserad byxa vilket ger ett bra fall.
• Knäfodrade med finare väv vid lårets insida för ökad komfort. 

• Två snedställda framfickor, en myntficka samt två passpoalerade bakfickor.

• Pressveck samt åtta bälteshällor.



Tvättråd/storleksguide Visa/dölj

Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm4648505254
Midja8083868992
Innerben9494969697
Lårvidd5960626365
Knävidd4243454547
Fotvidd36,537383838

Hur mäter vi? Läs mer.