Logga in

Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue
Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue i gruppen Kläder / Kostymer hos Care of Carl (13648511r)

Hugo Arti/Heilon Suit Medium Blue

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om HUGO
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Tvåknäppt ullkostym från HUGO.
• Normal passform.
• Helfodrad kostymkavaj med två framfickor, en bröstficka samt två innerfickor.
• Tre knappar med osprättade knapphål vid ärmslut.
• Byxor som stängs med dragkedja och hake.
• Två framfickor, två bakfickor samt pressveck.
• Åtta bälteshällor.
• Fotvidd 35 cm i storlek 48, extra avsmalnat ben.
• Modellen på bilden är 183 cm lång och bär storlek 48.

Behöver du hjälp vid köpet av din kostym? Läs vår guide till kostymköp i Carl Magazine.

Produktens artikelnummer
13648511r
Plaggets mått

Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm46485052
Ärmlängd46474748
Bröstvidd101104107112
Midjevidd919498103
Plagglängd71727374
Axelmått44454647
Midja82868992
Innerben80818283
Lårvidd58606265
Knävidd41434445
Fotvidd34353537

Hur mäter vi? Läs mer.

Med rötterna i Hugo Boss klassiska designer möts du i linjen HUGO av ett modernare formspråk som förvaltar varumärkets långa arv. Här finner du stickade tröjor och jeans som samsas med avskalade och stilrena skjortor och kostymer. Snittet är kroppsnära, men ändå välbalanserat och på en hög stilnivå.

Yttertyg: 100% Nyull
Foder: 100% Viskos
Får ej vattentvättas
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Varmt strykjärn.
Kemtvätt med vätska som ej är starkare än tetrakloreten.
Färg: Blå
Passform: Normal
Sprund: Dubbel
Tillverkningsland: Turkiet
Ärmslut: Osprättade knapphål
Lev. art nr: 50333104
Lev. färg nr: 421
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.