Logga in

Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black
Filippa K Noah Cropped Slacks Black i gruppen Kläder / Byxor / Kostymbyxor hos Care of Carl (13112211r)

Noah Cropped Slacks Black

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Filippa K
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Uddayxor från Filippa K.
• Tillverkade i en ullblandning.
• Kort ankellång modell med avslappnad passform, lågt placerad gren.
• Resår och snöre i midja.
• Falsk gylf med dragkedja.
• Fem bälteshällor.
Två framfickor samt två passpoalerade bakfickor.
• Pressveck.
• Fotvidd 34 cm i strl 48, extra avsmalnat ben.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
13112211r
Plaggets mått

Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm46485052
Midja80838993
Innerben67686970,5
Lårvidd58606365
Knävidd40414243
Fotvidd33343536
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Filippa K startades med målet att ta fram moderiktiga plagg med en ren design som lätt skulle gå att bygga en garderob runt och som skulle vara långsiktigt gjorda design- som kvalitetsmässigt. Baserat på dessa verkliga behov erbjuder Filippa K kläder för den medvetne mannen.

Varumärket grundades 1993 i Stockholm, Sverige, av bland annat Filippa Knutsson, som har fått ge dess namn. Deras första herrkollektion lanserades 1998 och bygger på varumärkets grundvärderingar stil, enkelhet och kvalitet.

54% Polyester, 44% Ull, 2% Elastan
30 graders maskintvätt.
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Varmt strykjärn.
Går att kemtvätta.
Färg: Svart
Tillverkningsland: Portugal
Lev. art nr: 23079
Lev. färg nr: 1433
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.