Logga in

Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black
Calvin Klein Elegant Cotton Pyjama Set Black i gruppen Kläder / Underkläder / Pyjamas / Pyjamasset hos Care of Carl (13263711r)

Elegant Cotton Pyjama Set Black

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Calvin Klein
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Pyjamas från Calvin Klein.
• Tillverkad i en mjuk bomullstrikå.
Skjorta som stängs med fem knappar.
• Detaljerade kontrastränder.
• Ficka på vänster bröst samt tygpatch vid sidsöm.
• Pyjamasbyxor med två framfickor, samt en bakficka.
• Midja med resår, samt broderad logotyp.
• Levereras med tillhörande presentbox.


Produktens artikelnummer
13263711r
Plaggets mått

Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cmSMLXL
Ärmlängd51515254
Bröstvidd104112118130
Bottenvidd100110116128
Plagglängd67707274
Midja68768492
Innerben79808282
Lårvidd60667074
Knävidd44485258
Fotvidd38404650

Hur mäter vi? Läs mer.

Modehuset Calvin Klein grundades 1968 i New York, USA, av Bronx-födda Calvin Klein. Med hjälp av barndomsvännen Barry Schwartz lyckades Klein få ihop tillräckligt med kapital för att starta sitt varumärke och resan började. Genom iögonfallande marknadsföringskampanjer vann man tidigt kundernas erkännande. Bland annat revolutionerade man med sina kampanjer synen på underkläder för män och gav dem en status av att vara en åtråvärd produkt, till skillnad från att tidigare enbart ha setts som ett plagg som fyllt en praktisk funktion.

100% Bomull
30 graders maskintvätt i halv maskin på skonsamt program.
Kan blekas med blekmedel som inte innehåller klorin.
Torktumlas i låg värme.
Varmt strykjärn.
Ej kemtvätt.
Färg: Svart
Tillverkningsland: Vietnam
Lev. art nr: NM1333E
Lev. färg nr: 001
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.