Logga in

Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy
SE PLAGGEN
Brunello Cucinelli Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy i gruppen Kläder / Byxor / 5-ficksbyxor hos Care of Carl (16379711r)

Slim Fit 5-Pocket Cotton Twill Pants Navy

Jeans med smal passform från italienska Brunello Cucinelli, ett varumärke som genomsyras av omsorg, elegans och humanistisk filosofi. Tillverkade i en mjuk, plaggfärgad bomullskvalitet.

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se tips på liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Brunello Cucinelli
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Producerade i byn Solomeo, Italien.
• Knappgylf. 
• Femficksmodell.
• Plaggfärgade, vilket ger ett unikt plagg.
• Broderad logotyp vid myntficka.
• Läderpatch vid bakficka.

Passform
• Slim fit, avsmalnande passform.
• Smalt benslut, fotvidd 35 cm i strl 50.
• Normal i storleken, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.

• Modellen på bilden är 185 cm, väger 78 kg och bär storlek 48.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
16379711r
Produktens mått

Mått i cm464850525456
Midja8286909396102
Innerben838385858787
Lårvidd575662646768
Knävidd404244444748
Fotvidd343435363638
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Brunello Cucinelli representerar den absoluta eliten av italienska lyxvarumärken, trots detta är företagets historia en berättelse om allt annat än guld och glamour. Snarare respekt och kvalitet – både för produkt och själva livet.

Det hela startade på 1970-talet då en ung Brunello Cucinelli förälskade sig för andra gången i livet. Denna ”andra” kärlek var staden Solomeo, hemort för flickvännen Federica. Här upptäcker han sin passion för stickhantverket. Drygt ett halvt sekel senare, är den färgade kashmirtröjan fortsatt Brunellos stora innovation.

98% Bomull, 2% Elastan
30 graders maskintvätt. 30 graders maskintvätt.
Klorblekmedel får ej användas. Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas. Får ej torktumlas.
Varmt strykjärn. Varmt strykjärn.
Kemtvättas, tål ej starkare kemtvättsvätska än perkloretylen. Kemtvättas, tål ej starkare kemtvättsvätska än perkloretylen.
Färg: Blå
Passform: Smal
Tillverkningsland: Italien
Lev. art nr: M0Y16J2010
Lev. färg nr: C7193
Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Sweden »