Briglia 1949 Easy Fit Pleated Cotton Chinos Olive hos CareOfCarl.com
✓FRI FRAKT ✓1-3 DAGARS LEVERANS
SE PLAGGEN
Briglia 1949 Easy Fit Pleated Cotton Chinos Olive i gruppen Kläder / Byxor / Chinos hos Care of Carl (20556511r)

Easy Fit Pleated Cotton Chinos Olive

Erbjudandet gäller så länge lagret räcker

Byxor med dubbla frontveck från den italienska byxspecialisten Briglia 1949. Byxorna är tillverkade i en bomullsväv med lätt borstad yta samt med inslag av elastan för ökad komfort.

Kampanj
Antal
0
Kampanjstart
Kampanjstopp
Fri frakt & fri retur
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om Briglia 1949
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Tillverkade i Italien.
• Knappgylf.
• Två snedställda framfickor, två passpoalerade bakfickor och en myntficka.
• Uppvik om 3,5 cm nedtill.

Passform
• Easy fit, avsmalnat ben.
• Normalhög midja.
• Normalt benslut, fotvidd 34 cm i strl 48. 
• Normal, vi rekommenderar att du väljer din vanliga storlek.

• Modellen på bilden är 189 cm, väger 81 kg och bär storlek 48.

Vill du veta med om chinos och vad man ska tänka på när man köper dem?
Produktens artikelnummer
20556511r
Produktens mått

Mått i cm4648505254
Midja80849094100
Innerben7575767676
Lårvidd6062666668
Knävidd4444464848
Fotvidd3434343436
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Italien är hemvisten för många skickliga producenter, så även Briglia 1949. Varumärket ägnar sig åt konfektion och har valt att specialisera sig på byxor. Målsättning är att bli förstahandsvalet för den självsäkra och medvetna mannen, detta genom kvalitet och originalitet.

Med en djupt rotad skräddartradition är Briglia 1949 dedikerade till att uppmärksamma varje detalj, för att bäraren ska komma att älska och värdesätta varje plagg. Plaggen är dessutom huvudsakligen producerade i Italien.

Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Sweden »