Logga in

BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown
SE PLAGGEN
BOSS Wilhelm Flannel Trousers Brown i gruppen Kläder / Byxor / Kostymbyxor hos Care of Carl (16518711r)

Wilhelm Flannel Trousers Brown

Flanellbyxor med smal passform och ett formellt uttryck från BOSSTillverkade i en fin väv av nyull med en lätt ruggad yta.

Kampanj
Antal
0
Kampanjstart
Kampanjstopp
Fri frakt & fri retur
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om BOSS
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Gylf med dragkedja och hake.
• Två framfickor, en myntficka samt två passpolerade bakfickor.
• Knäfodrad - finare väv vid lårets insida för ökad komfort.
• Pressveck.
• Sex bälteshällor.

Passform
• Extra slim fit, smal passform. 
• Fotvidd 34 cm i storlek 48, extra avsmalnat ben.
• Normal i storleken, vi rekommenderar att vi väljer din vanliga storlek.

• Modellen på bilden är 185 cm, väger 78 kg och bär storlek 48.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
16518711r
Produktens mått

Mått i cm4648505254
Midja84889296100
Innerben8181828384
Lårvidd6062646668
Knävidd4244454749
Fotvidd3334363637
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Som grundstenen bland Hugo Boss kollektioner utgörs BOSS av moderna och sofistikerade plagg för mannen som vill utstråla en känsla av tidlös och klassisk stil. Här finner du allt som en man i karriären kan behöva, oavsett om det är en klassisk kostym för jobbet, en smoking för galamiddagen eller en mer avslappnad klädsel för fritiden

100% Nyull
Får ej vattentvättas
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Svalt strykjärn.
Kemtvättas, tål ej starkare kemtvättsvätska än perkloretylen. Skonsam hantering.
Färg: Brun
Lev. art nr: 50417896
Lev. färg nr: 202
Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Sweden »