avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kundrådgivning
Information

Kostymer > BOSS > Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue

BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue i gruppen Kostymer hos Care of Carl (SA000159)
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue
BOSS

BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Dark Blue

5798:-
Från 461:-/mån
Artikelnummer:
SA000159

Lagerstatus:
9988 st
space
Kostymkavaj :

space
Kostymbyxa :

space
Antal:

Leveranstid:
Vill du beställa till semesterstället? Läs mer här »

Fri frakt & fri retur

• Tvåknäppt ullkostym från BOSS.
• Slim fit, smal passform.
Tillverkad i en fin super 120's ullväv signerad Guabello - en italiensk vävare.

• Helfodrad kostymkavaj med tre framfickor samt tre passpoalerade innerfickor.
• Fyra knappar med osprättade knapphål vid ärmslut.
• Byxor som stängs med dragkedja och hake.
• Två framfickor, två passpolerade bakfickor samt pressveck.
• Sex bälteshällor.
• Fotvidd 34 cm i storlek 48, extra avsmalnat ben.

  • Kostymkavaj : 1 st. BOSS Ryan Slim Fit Wool Blazer Dark Blue 46 (Artnr. 12742811), eller
         1 st. BOSS Ryan Slim Fit Wool Blazer Dark Blue 48 (Artnr. 12742812), eller
         1 st. BOSS Ryan Slim Fit Wool Blazer Dark Blue 50 (Artnr. 12742813), eller
         1 st. BOSS Ryan Slim Fit Wool Blazer Dark Blue 52 (Artnr. 12742814), eller
         1 st. BOSS Ryan Slim Fit Wool Blazer Dark Blue 54 (Artnr. 12742815)
  • Kostymbyxa : 1 st. BOSS Wave Slim Fit Wool Trousers Dark Blue 46 (Artnr. 12743111), eller
         1 st. BOSS Wave Slim Fit Wool Trousers Dark Blue 48 (Artnr. 12743112), eller
         1 st. BOSS Wave Slim Fit Wool Trousers Dark Blue 50 (Artnr. 12743113), eller
         1 st. BOSS Wave Slim Fit Wool Trousers Dark Blue 52 (Artnr. 12743114), eller
         1 st. BOSS Wave Slim Fit Wool Trousers Dark Blue 54 (Artnr. 12743115)

  • Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

    Mått i cm4648505254
    Ärmlängd45454647,548
    Bröstvidd98101105108112
    Midjevidd90939699104
    Plagglängd7072737475
    Axelmått4445464749
    Midja8388929599
    Innerben8181828384
    Lårvidd6062646668
    Knävidd4244454749
    Fotvidd3334363637

    Hur mäter vi? Läs mer.
    Tillbehör:
    BOSS Ryan Super Slim Fit Wool Blazer Dark Blue
    BOSS Wave Slim Fit Wool Trousers Dark Blue