Logga in

BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey
BOSS Rice3 D Chinos Grey i gruppen Kläder / Byxor / Chinos hos Care of Carl (13011411r)

Rice3 D Chinos Grey

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om BOSS
  • Tvättråd & material
  • Recensera
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Chinos från BOSS.
• Tillverkade i en stretchig bomullskvalité.
• Slim fit, smal passform.
• Låg midja.
• 38 cm i fotvidd i strl 50, avsmalnat ben.
• Gylf med dragkedja.
• Två framfickor samt två bakfickor.
• Metallpatch med logotyp vid höger bakficka.

Vad gör man när byxan sitter bra, men ändå inte helt perfekt från början? I Carl Magazine tipsar vi om ett par enkla skräddarändringar som kan göra att byxan sitter som skuren.
Produktens artikelnummer
13011411r
Plaggets mått

Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm4648505254
Midja8184879093
Innerben82,58383,58484,5
Lårvidd5859606162
Knävidd4243444546
Fotvidd3637383940
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Som grundstenen bland Hugo Boss kollektioner utgörs BOSS av moderna och sofistikerade plagg för mannen som vill utstråla en känsla av tidlös och klassisk stil. Här finner du allt som en man i karriären kan behöva, oavsett om det är en klassisk kostym för jobbet, en smoking för galamiddagen eller en mer avslappnad klädsel för fritiden

97% Bomull, 3% Elastan
30 graders maskintvätt i halv maskin.
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Svalt strykjärn.
Går att kemtvätta.
Färg: Grå
Passform: Smal
Tillverkningsland: Rumänien
Lev. art nr: 50323502
Lev. färg nr: 10
Recensioner 0/5 (0 recension)
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.