Logga in

BOSS Rice 3D Chinos White
BOSS Rice 3D Chinos White
BOSS Rice 3D Chinos White
BOSS Rice 3D Chinos White
BOSS Rice 3D Chinos White
BOSS Rice 3D Chinos White
BOSS Rice 3D Chinos White
SE PLAGGEN
BOSS Rice 3D Chinos White i gruppen Kläder / Byxor / Chinos hos Care of Carl (15792411r)

Rice 3D Chinos White

Chinos med smal passform från BOSS. Byxorna är tillverkade i en tunn samt stretchig bomullskvalitet i en klassisk modell med snedställda framfickor och ett rakt format ben.

Produkten har tyvärr blivit slutsåld.

Se vårt övriga sortiment för liknande produkter.
Storlek: 
Antal: 
  • Om produkten
  • Om BOSS
  • Tvättråd & material
  • Recensera (0 st)
  • Kontakta oss
Produktbeskrivning

• Gylf med dragkedja.
• Två framfickor samt två bakfickor.
• Metallbricka med logotyp vid höger bakficka.

Passform
• Normalhög midja.
• Slim fit, smal passform.
• Rakt format ben.
• Normalt benslut, fotvidd 36 cm i strl 48.

• Modellen på bilden är 188 cm, väger 80 kg och bär storlek 48.

Vill du veta med om chinos och vad man ska tänka på när man köper dem?
Produktens artikelnummer
15792411r
Produktens mått

Mått i cm464850525456
Midja8184889498102
Innerben82,58383,58484,585
Lårvidd585960626468
Knävidd424244454649
Fotvidd343638394041
Se hur vi mäter och översätter storlekar »

Som grundstenen bland Hugo Boss kollektioner utgörs BOSS av moderna och sofistikerade plagg för mannen som vill utstråla en känsla av tidlös och klassisk stil. Här finner du allt som en man i karriären kan behöva, oavsett om det är en klassisk kostym för jobbet, en smoking för galamiddagen eller en mer avslappnad klädsel för fritiden

97% Bomull, 3% Elastan
30 graders maskintvätt på skonsamt program.
Klorblekmedel får ej användas.
Får ej torktumlas.
Svalt strykjärn.
Kemtvättas, tål ej starkare kemtvättsvätska än perkloretylen.
Färg: Vit
Passform: Smal
Tillverkningsland: Ukraina
Lev. art nr: 50325936
Lev. färg nr: 100
Recensioner (0 st)
Skriv recension »
Tack för din recension!
Kontakta oss

Vanliga frågor
Svar på våra vanligaste frågor hittar du här.

Epost: info@careofcarl.com
Vi besvarar ditt mail inom 24 timmar under vardagar.

Telefon: 033-55 55 270
Vardagar kl. 08.00 - 17:00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Sweden »