avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kundrådgivning
Information

Kostymer > Smoking > BOSS > The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black

BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black i gruppen Kostymer / Smoking hos Care of Carl (10786811r)
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS

BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black

Från 476:-/mån
Artikelnummer:
10786811r

Lagerstatus:
0 st
Storlek: 
Antal: 
Leveranstid:
Fri frakt & fri retur
Kampanj:
Antal:
0
Start:
Stopp:

• Tvåknäppt smoking från BOSS.

• Normal passform.

• Helfodrad kavaj, vilket ger ett följsamt plagg med en genomarbetad insida.

• Tre framfickor samt fyra passpoalfickor på insidan. 

• Slag, knappar samt kantband vid fickor i siden.
• Smokingbyxa med dragkedjegylf samt pressveck.

• Två snedställda framfickor samt två bakfickor.

• Revärer samt kantband vid midja i siden.
• 40 cm i fotvidd i strl 50, rak modell.


Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

 

Mått i cm4648505254
Ärmlängd4344,5454747,5
Bröstvidd100104107110116
Midjevidd9297101104109
Plagglängd7374757677
Axelmått45464748,550
Midja84889195100
Innerben8083848586
Lårvidd6365676971
Knävidd4547485052
Fotvidd3840404242

 

Hur mäter vi? Läs mer.


Tillbehör:
BOSS Suit Cover Black

Care of Carl matchar med: