avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kampanjer
kundrådgivning
Information

Kostymer > BOSS > Housten/Glorious Tuxedo Black

BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black i gruppen Kostymer hos Care of Carl (12071111r)
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black
BOSS

BOSS Housten/Glorious Tuxedo Black

Från 514:-/mån
Artikelnummer:
12071111r

Lagerstatus:
0 st
Storlek: 
Antal: 
Leveranstid:
Fri frakt & fri retur
Kampanj:
Antal:
0
Start:
Stopp:

• Enknäppt smoking från BOSS.

• Normal passform.
• Vävd i Italien i en super 120's ullväv.

• Helfodrad kavaj, vilket ger ett följsamt plagg med en genomarbetad insida.

• Tre framfickor, varav en bröstficka samt fyra passpoal innerfickor. 

• Slag, knappar samt kantband vid fickor i siden.

• Smokingbyxa med dragkedjegylf och pressveck.

• Två snedställda famfickor samt två bakfickor.

• Revärer samt kantband vid midja och fickor i siden.


Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

 

Mått i cm46485052
Ärmlängd44454647
Bröstvidd101106109111
Midjevidd9396100103
Plagglängd73747576
Axelmått4646,547,548
Midja82869193
Innerben80818284
Lårvidd61636567
Knävidd44454748
Fotvidd37,5383940

 

Hur mäter vi? Läs mer.


Care of Carl matchar med: