avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kampanjer
kundrådgivning
Information

Kostymer > Boglioli > K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue

Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue i gruppen Kostymer hos Care of Carl (13608011r)
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue
Boglioli

Boglioli K Jacket Wool Pinstripe Suit Blue

Från 685:-/mån
Artikelnummer:
13608011r

Lagerstatus:
0 st
Storlek: 
Antal: 
Leveranstid:
Fri frakt & fri retur
Kampanj:
Antal:
Start:
Stopp:

• Kritstrecksrandig ullkostym från Boglioli.
• Boglioli är specialister på okonstruerade kavajer och har lång erfarenhet av hantverket.
• Tillverkad i Italien.
• Normal passform.
• Producerad i en fin samt strukturerad väv av nyull.
• Kostymkavaj med öppna framfickor, en bröstficka samt två innerfickor.
• Treknäppt där den översta knappen avses döljas av rullningen på slagen.
• Kavajen är okonstruerad och ofodrad för ett ökat fall.
• Fyra knappar med osprättade knapphål vid ärmslut.
• Byxa med dragkedjegylf och pressveck.
• Två framfickor samt två passpoalerade bakfickor.
 Byxorna levereras i rålängd, avsedda att läggas upp hos skräddare. 
• 36 cm i fotvidd i strl 48, extra avsmalnat ben.


Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm46485052
Ärmlängd4444,54545,5
Bröstvidd100104106110
Midjevidd899498102
Plagglängd72,5737474,5
Axelmått43,544,545,546,5
Midja83879094
Innerben97979797
Lårvidd62646668
Knävidd46474850
Fotvidd35363738

Hur mäter vi? Läs mer.