avdelningar
Inspiration
utvalda varumärken
varumärken
kundrådgivning
Information

Kostymer > Boglioli > Dover Wool Suit Navy

Boglioli Dover Wool Suit Navy i gruppen Kostymer hos Care of Carl (12310711r)
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli Dover Wool Suit Navy
Boglioli

Boglioli Dover Wool Suit Navy

Från 625:-/mån
Artikelnummer:
12310711r

Lagerstatus:
0 st
Storlek: 
Antal: 
Leveranstid:
Vill du beställa till semesterstället? Läs mer här »

Fri frakt & fri retur

Kampanj:
Antal:
0
Start:
Stopp:

• Ullkostym från Boglioli.
• Boglioli är specialister på okonstruerade kavajer och har lång erfarenhet av hantverket.
• Slim fit, smal passform.
• Tillverkad i Italien.
• Treknäppt där den översta knappen avses döljas av rullningen på slagen.
• Kavajen är okonstruerad för ett ökat fall och en lätt känsla.
• Helfodrad, vilket ger ett följsamt plagg med en genomarbetad insida.
• Två framfickor, en bröstficka samt tre innerfickor.
• Tre knappar med osprättade knapphål vid ärmslut.
• Byxa med dragkedjegylf och pressveck.
 Byxorna levereras i rålängd, avsedda att läggas upp hos skräddare.
• Två framfickor samt passpoalerade bakfickor.
• 37 cm i fotvidd i strl 50, avsmalnat ben.


Mät ditt favoritplagg och jämför med måtten nedan:

Mått i cm4648505254
Ärmlängd4344,544,544,545
Bröstvidd96102105110112
Midjevidd909598102107
Plagglängd7172747576
Axelmått43,544,545,54748
Midja8286909498
Innerben9394949494
Lårvidd6163656870
Knävidd43454647,549
Fotvidd3636,5373839

Hur mäter vi? Läs mer.

Care of Carl matchar med: